Az effektek használata a forrás sávon, insert effekt helyett, effekt loopban, azaz send return loop-ban, avagy hurokban több okból kifolyólag is javasolt lehet. Régen csak korlátozott számú effekt állt rendelkezésre a stúdiókban, de ez a jelenség sok esetben a digitális eszközökön is jelen van, mivel néhány plugin óriási terhelés lehet a processzorra nézve. Ezért ezekben az esetekben a közös effektezést javasolt alkalmazni, már csak azért is, mert pl. reverb esetén sokkal élethűbb hangzást érhetünk el vele. Emellett keverés során is sok erőforrást és időt meg lehet spórolni ezzel a technikával.

Az „Effect Loop” funkció nagyon gyakori a legtöbb audio- és DJ-keverőben is. Még a nagyon régi/kis keverőkben is megtalálható, dedikált potméterekkel és csatlakozókkal valósítják meg, amelyek általában „FX Send”, „FX Return”, „Aux Send” vagy „Aux Return” felirattal találhatóak meg. Ha több effekthurok van a gépben, akkor lehet „FX1”, „FX2”, „FX3”, … vagy „Aux 1”, „Aux 2”, … vagy „Send 1”, „Send 2” , „3 küldése”,…
Az Effect loop funkció célja, hogy egyetlen effektegységet tudjon használni több forráson, igy egyidejűleg pontosan szabályozhatóak az egyes forrásokra alkalmazott effektek mennyiségei.
Az alábbi videóban a DJ-knek kedveskedünk, hogy érdekesebbé válhasson a szettjük, hangzásuk, ezzel kreativabb felhasználást és egyedibb soundot érhessenek el ezzel az egyébként egyszerű technikával a DJ pultban. Az alábbi videónkban a send/return effekt bekötését és működési elvét mutatja meg mélyrehatóan vezető oktatónk, Bakonyi Bálint.
December 4-én indul (hétvégi) jelenléti DJ képzésünk, ahol az alapvető technikai ismereteken túl, ilyen és ehhez hasonló tippeket, trükköket sajátithatsz el. Részletek a linken: https://djkurzus.hu/jelenleti/.
Amennyiben felkeltették az érdeklődésed az ilyen és ehhez hasonló tartalmak, képzések, nézz körbe honlapunkon és social media felületeinken, ahol sok hasonló technikát és módszert tanulhatsz: producerschool.hu.